Schwarzkopf Professional
Matu veidošana

Stilīgie matu griezumi: palīgā nāk slīpi grieztais bobs!

Bob Hair Styles
Bobs ar garākiem sānu matiem nemaz nav garlaicīgs
© Foto: Getty

Bobs jeb karē ― tā ir klasika frizūru vidū. Cilvēkiem patīk nēsāt bobu galvenokārt tāpēc, ka izveidotais stils ir vienkāršs, bet ne banāls, īss, bet arvien variējams. Mūsdienās bobu papildina ar visā garumā slīpi veidotu griezumu. Šeit pastāstīsim, kam ir piemērots bobs un kā to kopt. Ne katras sievietes matu struktūra ļauj izveidot bobu. Arī to šeit arī apspriedīsim.

 • Oriģinālajā boba jeb karē griezumā mati sniedzas līdz zodam, ar skaidri izteiktām kontūrām. Karē ir vienā no populārākajām frizūrām pasaulē, jo to ir viegli izveidot un uzturēt. Gadiem ejot, matu garums ir kļuvis arvien vairāk variējams un pašlaik svārstās no ausu ļipiņu līmeņa līdz plecu garumam. Tas nozīmē, ka jūs varat optimāli pielāgot šo stilu savas sejas proporcijām. Īpaši tas attiecas uz jaunākajām karē versijām ar sānos slīpi grieztiem matiem.
   
  Ja jums ir garena seja, jums būtu jāizvēlas pēc iespējas īsāks bobs. Tas palīdzēs koncentrēt skatienu tieši uz seju. Daži paņēmieni padarīs griezumu vieglu un dzīvīgu, un neļaus tam bezformīgi nokarāties. Karē ar maigi veidotām līnijām labāk izskatīsies  sejai ar izteiktām kontūrām. Apaļa seja labāk izskatās ar garāku boba griezumu un nedaudz lielāku apjomu abās sejas pusēs. 

 • Bobs un slavenības: arī zvaigznēm patīk šis stils

  Victoria Beckham

  © Foto: Getty  

  Viktorija Bekhema

  Viktorijas Bekhemas griezums Lielbritānijā ir ieguvis iesauku „pob”. „Pob” ir saīsinājums, kas veidots no vārda ”bob” un Viktorijas Bekhemas iesaukas no „Spice Girl” laikiem  ― „Posh”.

  Nicole Richie

  © Foto: Getty  

  Nikola Ričija

  Nikolas Ričijas slīpi grieztais bobs piešķir apjomu viņas plānajiem matiem.

  Meredith Monroe

  © Foto: Getty  

  Meredita Monro

  Aktrises Mereditas Monro plānie, taisnie mati ir ideāli piemēroti klasiska boba veidošanai.

  © Foto: Getty  

  Keira Naitlija

  Keiras Naitlijas īsais bobs ar lielāku matu apjomu sānos vizuāli saīsina viņas seju  un izceļ acis.

  Katie Holmes

  © Foto: Getty  

  Keitija Holmsa

  Keitija Holmsa bija viena no pirmajām, kas izvēlējās pakāpeniski veidotu boba griezumu. Pašlaik viņa atkal nēsā garus matus ― līdz nākamajam boba griezumam.

  Halle Berry

  © Foto: Getty  

  Halle Berija

  Halles Berijas bobs ir ieturēts un akcentē viņas sievišķīgumu.

  © Foto: Getty  

  Gvineta Paltrova

  Garš un taisns bobs ir vairāk piemērots sievietēm ar apaļu sejas formu. Tomēr Gvinetai Paltrovai tas piestāv tik un tā.

  Charlize Theron

  © Foto: Getty  

  Šarlīze Terona

  Šeit Šarlīze Terona nēsā bobu ar vieglām cirtām. Šādi veidots bobs ir ļoti piemērots vakara frizūrai.

  © Foto: Getty  

  Anna Hetaveja

  Anna Hetaveja nēsā bobu ar maigi veidotām cirtām. Frizūra izskatās ikdienišķi un glamūrīgi vienlaikus.

  Drew Barrymore

  © Foto: Getty  

  Drū Berimora

  Drū Berimoras bobs ir viegli uzkasīts pie matu saknēm. Tas viņas frizūru padara par stilīgi glamūrīgu 60. gadu matu sakārtojumu.

 • Bobs ir ideāls griezums (gandrīz) visām

  Bobs nav īpaši prasīgs attiecībā uz matu struktūru. Bobs izskatīsies satriecoši pat plāniem matiem. Cirtas un nelielas lokas arī ir piemērotas jauniem, rotaļīgiem bobiem. Matu cekuli un ilgviļņi parasti ir grūti kontrolējami un tādējādi rada zināmas problēmas arī boba īpašniecēm. Jo īpaši tas attiecas uz bobiem ar šķipsnām pieres daļā (ponijiem). Patiesībā abas minētās problēmas ir vienīgie iemesli, lai neizvēlētos boba griezumu. Maz ticams, ka sievietes, kam ir izteikti ilgviļņi, izvēlēsies bobu.

 • Labākais pasaulē ― bobs

  Vispārīgi runājot, bobu kopt ir salīdzinoši viegli. Ar pareizi veidotu griezumu bobam tikai mazliet jāpalīdz saglabāt tā formu. Jo īsāks un precīzāks ir boba griezums, jo biežāk tas jāapgriež frizierim (īsāks bobs – reizi četrās nedēļās, un garāks bobs – reizi sešās vai astoņās nedēļās).