Schwarzkopf Professional
Matu veidošana

Stilīgie matu griezumi: palīgā nāk slīpi grieztais bobs!

Bob Hair Styles
Bobs ar garākiem sānu matiem nemaz nav garlaicīgs
© Foto: Getty

Bobs jeb karē ― tā ir klasika frizūru vidū. Cilvēkiem patīk nēsāt bobu galvenokārt tāpēc, ka izveidotais stils ir vienkāršs, bet ne banāls, īss, bet arvien variējams. Mūsdienās bobu papildina ar visā garumā slīpi veidotu griezumu. Šeit pastāstīsim, kam ir piemērots bobs un kā to kopt. Ne katras sievietes matu struktūra ļauj izveidot bobu. Arī to šeit arī apspriedīsim.

 • Oriģinālajā boba jeb karē griezumā mati sniedzas līdz zodam, ar skaidri izteiktām kontūrām. Karē ir vienā no populārākajām frizūrām pasaulē, jo to ir viegli izveidot un uzturēt. Gadiem ejot, matu garums ir kļuvis arvien vairāk variējams un pašlaik svārstās no ausu ļipiņu līmeņa līdz plecu garumam. Tas nozīmē, ka jūs varat optimāli pielāgot šo stilu savas sejas proporcijām. Īpaši tas attiecas uz jaunākajām karē versijām ar sānos slīpi grieztiem matiem.
   
  Ja jums ir garena seja, jums būtu jāizvēlas pēc iespējas īsāks bobs. Tas palīdzēs koncentrēt skatienu tieši uz seju. Daži paņēmieni padarīs griezumu vieglu un dzīvīgu, un neļaus tam bezformīgi nokarāties. Karē ar maigi veidotām līnijām labāk izskatīsies  sejai ar izteiktām kontūrām. Apaļa seja labāk izskatās ar garāku boba griezumu un nedaudz lielāku apjomu abās sejas pusēs. 

 • Bobs un slavenības: arī zvaigznēm patīk šis stils

 • Bobs ir ideāls griezums (gandrīz) visām

  Bobs nav īpaši prasīgs attiecībā uz matu struktūru. Bobs izskatīsies satriecoši pat plāniem matiem. Cirtas un nelielas lokas arī ir piemērotas jauniem, rotaļīgiem bobiem. Matu cekuli un ilgviļņi parasti ir grūti kontrolējami un tādējādi rada zināmas problēmas arī boba īpašniecēm. Jo īpaši tas attiecas uz bobiem ar šķipsnām pieres daļā (ponijiem). Patiesībā abas minētās problēmas ir vienīgie iemesli, lai neizvēlētos boba griezumu. Maz ticams, ka sievietes, kam ir izteikti ilgviļņi, izvēlēsies bobu.

 • Labākais pasaulē ― bobs

  Vispārīgi runājot, bobu kopt ir salīdzinoši viegli. Ar pareizi veidotu griezumu bobam tikai mazliet jāpalīdz saglabāt tā formu. Jo īsāks un precīzāks ir boba griezums, jo biežāk tas jāapgriež frizierim (īsāks bobs – reizi četrās nedēļās, un garāks bobs – reizi sešās vai astoņās nedēļās).